טיפולים

רוב המטופלים הפונים אליי מגיעים בשל קושי, מכאוב, רצון לשפר את איכות חייהם.
זו הנקודה הראשונה בה אני פוגשת אותם. הם משתפים אותי בעובר עליהם כרגע, וזו ההתחלה של מסענו המשותף.
בקליניקה אני פוגשת מגוון אנושי, יש מטופלים שמסמנים את היעד אליו הם היו רוצים להגיע, וברור להם מה צריך להתחזק בתוכם כדי לממשו. יש מטופלים שאינם יודעים מה קורה עימם, הם מוצפים, ובעיקר מרגישים שלא טוב להם כרגע, ויש את אלו שהיעד ברור אך הדרך אליו לא. כל אחד ואחת על פי המקום האישי.
בין אם המטרה ידועה ובין אם לא אנו מתחילים יחדיו לחקור את אחת השאלות המהותיות שיש בדרך למטרה. שאלת הרצון.
מה הרצון המבוקש? בעיני זו אחת השאלות שמסמנת לנו את נקודת הציון, ה-waze הפרטי?
נוכח שאלת הרצון אני פוגשת מגוון תגובות, חוסר ידיעה, בלבול, הרמת גבה, הכרה כואבת על היעדר רצון ועוד.

אנו כה מתורגלים להדגיש את הכאב והקושי ומה אנו לא רוצים בחיינו, שהתודעה שלנו מוצפת בכל מה שלא. וכל דבר עליו ניתן את הדעת, גם אם הוא שלילי, יגדל בחיינו בהתאמה לכמות האנרגיה שנשקיע בו. ולמה? כי התודעה שלנו יוצרת מציאות מסויימת. וככל שנעמיק ב"מה לא", זו המציאות שנברא.

ואפשר אחרת, בעדינות, בקשב עמוק אנו מניחים במרכז השיחה את חקירת הרצון. שהיא מביאה את שאלת ה"מה כן", בכל תחום אותו יבקש המטופל, זוגיות, הורות, עבודה, משפחה, מימוש ועוד. כל מטופל בקצב שלו, בנכונות, במסוגלות. לכל מטופל יש מסע הגשמה עצמי.
בעיניי, הדרך עצמה בין נקודת ההתחלה ובין החלום או היעד המבוקש הן המהות המרכזית. בתוך הדרך יש אותנו ואת מערכות היחסים שלנו עם עצמנו, עם הסביבה, עם עולם הרוח. במפגשים הללו מתרחשים החיים עצמם.
אנו מתחילים לצעוד בדרך ביחד. לא פעם הדרך עצמה נסתרת גם מעיני, איני יודעת מה אגלה תוך כדי המסע, זו חקירה משותפת שלי ושל מטופליי. אני סומכת על מה שהיא תביא לפתחי ובעיקר אני סומכת על מטופליי, שילמדו להתמודד ויתחזקו מכל מפגש שיקרה בדרכם.
הדרך מרתקת, כל מטופל, זהו מפגש חדש עם עולם שלם, דרך של גילוי, בה המטופל מגיע למטרות ששם לעצמו כשהוא מחוזק, מכיר ביכולותיו, יודע לתמוך בעצמו, ועם סל כלים שבכל רגע הוא יכול להיעזר בו.
במפגש עצמו אני יוצקת את כל שלמדתי במשך השנים בהן אני מטפלת, ומרצה. בשיח, קשב, מתן פרחי באך, למידת כלים מעולם ההילינג, טיפולים במגע ועוד. 

מוזמנים באהבה,
קרן חן

לתיאום טיפול