התמציות

Agrimony - אבגר צהוב
תמצית עבור מצבים בהם מסתירים דאגות, מתחים ופחדים מאחורי פנים עליזות ומחייכות. מקלים ראש לגבי קשיים ומעמידים פנים ש"הכול בסדר" ה-agrimony לא "עושים עניין" מדברים קשים אותם הם עוברים, הם אנשים רגישים, מלאי הומור, חייכניים אשר זקוקים לאווירה הרמונית ונמנעים מלהיכנס לויכוחים.

התמצית מסייעת להקל ולהתמודד עם הסבל, הדאגות והפחדים אותם הם צוברים בתוכם.


Aspen   צפצפה

תמצית אשר מאזנת פחדים מגורם לא ידוע. למצבים של חשש וציפייה מ"משהו" לא טוב העומד לקרות. האדם לא מסוגל להסביר את מקור הפחד, זוהי יותר תחושה אִתה הוא מסתובב ואשר מלווה אותו. 

התמצית מאזנת ומביאה תחושת ביטחון, רוגע ומסייעת להבין ולהתמודד עם הפחדים.


Beech - אשור היערות

תמצית למצבים של חוסר סובלנות כלפי הזולת וצרכיו המתבטאת במחשבות או אמירות ביקורתיות. ל-beech יש דרישות מהזולת שהן גבוהות יותר מהדרישות שלהם מעצמם, הוא מסתכל ובוחן את הפרטים בשיפוט וביקורת ומפספס את התמונה בכללותה.

התמצית מסייעת להם להיות סובלניים לפתח גישה של חמלה כלפי הזולת ולקבל את האחר והשונה.


Centaury - ערבז

התמצית היא עבור אותם אנשים אשר משתוקקים לתת לסביבתם מעל ומעבר. הם משתדלים יותר מדי ואופיים הטוב מוביל אותם לעשות מעבר לחלקם בכל משימה. הם נוטים לרָצות אנשים אחרים ושוכחים את הרצון האישי שלהם ואת משימתם בחיים. טיפוסים רגישים הזקוקים לחוות הרמוניה בסביבתם ומכאן קשה להם לסרב ולומר "לא".

התמצית מסייעת להם לשים גבולות. מצד אחד לעזור לזולת אך, לא לשכוח את עצמם.


Cerato - בת עופרית שעירה

התמצית היא עבור מצבים בהם לא סומכים על הידיעה של הפנימית ובאופן תמידי מחפשים עצות מאנשים אחרים. התשובה קיימת אך יש חוסר ביטחון בידע הקיים וזקוקים לאישור מבחוץ.

התמצית מסייעת להם לסמוך על האינטואיציה והידיעה הפנימית.


Cherry plum - שזיף הדובדבן

תמצית למצבים של מתח ומאמץ עצום שהם מעבר ליכולת הרגשית להכילם וקיים פחד לאבד את שפיות הדעת. הפחד שתגיע המחשבה והדחף לעשות דברים נוראיים ללא שליטה. למצבים של פאניקה היסטריה ואיבוד שליטה.

התמצית מחזירה את השקט, השלווה ושפיות הדעת.


Chestnut bud - ערמונית הסוסים

התמצית היא למצבים בהם לא משתמשים ביתרון הלמידה והחוויה, ונכנסים שוב ושוב לאותה סיטואציה. קושי ללמוד את הלקחים מחוויות בחיי היומיום. היכן שלאדם מסוים מספיקה חוויה אחת, להם יש צורך ביותר, לעיתים אף במספר חוויות עד אשר השיעור נלמד. לפיכך הם מוצאים את עצמם עושים את אותן שגיאות שוב ושוב.

התמצית מסייעת להם להבחין בשיעורים ובניסיונות, ללמוד מטעויות ולשבור את התבניתיות. 


Chicory - עולש תרבותי

התמצית היא לאנשים אשר דואגים יתר על המידה למשפחתם או קרוביהם. יש להם נטייה להתנהג כ-"אימא" לסובבים אותם. יש להם צורך שקרוביהם יזדקקו להם, יהיו צמודים אליהם ולא יעזבו אותם.
הם מרגישים טוב כשהם במרכז העניינים ומקבלים תשומת לב, דרך חוויה זו הם מרגישים נאהבים. לעתים יש להם נטייה להפוך לרכושניים ולמנוע את החופש והעצמאות של האנשים אותם הם כה אוהבים, בכך הם מרחיקים אותם ומשיגים את ההפך.

התמצית מסייעת להם לנתב את אהבתם בצורה יותר חיובית, להיות מודעים לצרכים ולעצמאות של הסובבים אותם ולהרגיש אהובים מבלי להיזדקק לאישור תמידי.


Clematis - זלזלת היערות

לאנשים חולמניים, הנראים לא לגמרי ערניים. אין להם עניין רב במתרחש. לאנשים אשר חיים יותר בחלומות ופנטזיות לגבי העתיד מאשר בהווה. למצבים של חוסר ריכוז המתבטא בחולמנות וריחוף.

התמצית מקרקעת אותם ומסייעת להם לחיות את "כאן ועכשיו".


Crab apple - תפוח בר

לתמצית מס' אִפיונים:

למצבים בהם יש התעסקות וצורך בסדר וניקיון ירגישו צורך לנקות את עצמם שוב ושוב לעתים אפילו בצורה אובססיבית. מוחם מלא במחשבות על לכלוך, חיידקים וכו'. למצבים בהם לא אוהבים את מראה הגוף כולו או חלקים ממנו, יכולים לחוש בושה, גועל וצורך עז לשנות את מה שנגלה להם במראה. למצבים בהם עסוקים ב"איך הסביבה רואה אותי?", למצבים בהם יש חוסר הפרדה בין עיקר וטפל.

התמצית נותנת תחושת ניקיון פנימית, "מנקה" את כל מחשבות הלכלוך והגועל שבמוחם, מאפשרת קבלה עצמית של הגוף ומחזקת את הדימוי העצמי החיצוני. מסייעת בקבלת פרופורציה ופחות שימת דגש על "איך הסביבה רואה אותי", ומאפשרת להבחין בין עיקר לטפל. 


Elm - בוקיצה גבוהה

התמצית מתאימה לאנשים אשר מרגישים שהמשימות והאחריות אותן נטלו על עצמם קשות מנשוא, והן מעבר לכוחותיהם.

התמצית מחזירה להם את האמון והכוח בעצמם וביכולות שלהם.


Gentian - גנטיאנה

התמצית היא עבור אנשים אשר "מרימים ידיים" בקלות. 
כל עיכוב או מכשול קטן בהתקדמות גורם להם להטלת ספק ביכולתם, ובמהרה הם נוטשים את המערכה.

התמצית מסייעת לראות את הדרך לעבור קשיים אלו, מאפשרת הסתכלות פרופורציונלית מול מה שעומד מולם יוצרת רצף עשייה ויכולת התמדה.


Gorse - אולקס אירופאי

התמצית מתאימה למצבים של פסימיות וחוסר תקווה. אנשים אלו ויתרו והם אינם מאמינים שניתן לעשות דבר מה נוסף למענם. ייתכן שהם ינסו טיפולים שונים לאחר שכנוע רב או כדי לשמח אחרים אבל בתוך תוכם הם מרגישים שאין תקווה להקל ולשפר את מצבם.

התמצית מחזירה להם את התקווה והאמונה בעצמם ובחיים.


Heather - אברש מצוי

התמצית מתאימה לאנשים אשר קשה להם להיות לבד עם עצמם והם יחפשו את חברתו של כל מי שרק פנוי. יש להם צורך לדון בבעיותיהם עם אחרים ולא משנה להם מי נמצא מולם , העיקר שהם יכולים לפרוק את אשר על לבם.
הם עסוקים בעצמם אך לא מסוגלים להכיל את התכנים הפנימיים של עצמם.

התמצית מתאימה גם למצבים של היפוכונדריה והתעסקות יתר עם המצב הפיזי.

התמצית מאפשרת להם להיות עם עצמם, להכיל את התכנים הפנימיים שעולים מתוכם ולפנות את האנרגיה שלהם החוצה על מנת להקשיב למישהו / משהו אחר מלבדם.


Holly - צינית

התמצית מתאימה לסיטואציות רגשיות המתאפיינות במחשבות ו/או התנהגות בעלת אופי אלים כגון, תוקפנות, כעס, קנאה, צרות עין, נקמה, זעם, חשדנות, עוינות, שנאה וכו'.

התמצית מאפשרת פתיחה של הלב ומחברת לרגשות של שלום ואהבה.


Honeysuckle - יערה  

התמצית מתאימה לאנשים אשר חיים בעבר, בזמנים בהם חוו אושר רב (לפחות כך הם זוכרים זאת), עסוקים בהעלאת זיכרונות, געגועים, נוסטלגיה על חברים שאבדו או סיטואציות שקרו בעברם וחרטות על משאת נפש שלא התגשמה. הם לא מצפים להרגיש את האושר שחוו בעבר כמצב שיכול להתממש עבורם אי-פעם.

התמצית משחררת את המחשבה מהעבר ומחזירה את ההתמקדות להווה.


Hornbeam - קרפינוס שדרי

התמצית מתאימה למצבים של העדר כוח (עייפות נפשית), להתמודד עם מטלות היומיום. למצבים של עייפות רק מהמחשבה על המשימות העומדות בפניהם.

התמצית מחזירה את הכוחות להתמודד עם המשימות בציפייה והתלהבות.


Impatiens - בושמת

התמצית מתאימה לאנשים מהירי מחשבה ופעולה אשר רוצים שכל דבר יתבצע ללא היסוס ועיכוב. הם מוצאים שקשה להם להיות סבלניים עם אנשים איטיים, הם רואים בהתנהלות זו כטעות ובזבוז זמן, דבר הגורם להם להתעצבן בקלות. הם מנסים לזרז את הסובבים אותם בכל דרך אפשרית. לעתים קרובות הם מעדיפים לעבוד ולעשות הכול בעצמם, כך שהדברים יתבצעו במהירות המתאימה להם.

התמצית מסייעת להם לחיות את החיים בקצב יותר רגוע, ולהיות בעלי סבלנות כלפי אחרים ופחות נמהרים בגישתם.


Larch - ארזית

התמצית מתאימה לאנשים אשר אינם מעריכים את עצמם ואת היכולות שבהם, הם חווים פחד מכישלון ויש להם נטייה לראות את עצמם פחות מוצלחים, טובים או בעלי יכולת מספקת ביחס לאנשים הסובבים אותם. חוסר האמון שלהם ביכולותיהם מביא אותם לצפות לכישלון ולעתים הם אף לא מעזים לנסות כדי להצליח באמת.

התמצית מסייעת להם להאמין ביכולות שלהם לעשות ולהצליח. ומעלה את ערכם בעיני עצמם.


Mimulus - מימול

תמצית המאזנת מצבים של פחד שמקורו ידוע כגון: מחלות, חושך, ג'וקים, כלבים, טיסות וכו'. הפחד הוא מדברים יומיומיים. התמצית מתאימה גם לאנשים ביישניים, חסרי ביטחון עצמי.

התמצית נותנת אומץ וביטחון ועוזרת להתמודד עם הפחדים.


Mustard - חרדל השדה

התמצית מתאימה למצבים של קדרות, דכדוך ומלנכוליה המופיעים ללא הסבר או סיבה, ומאפילים על האדם כמו ענן שחור וקודר.

התמצית מסייעת לסלק את "הענן" ולאפשר לאושר לחזור לתוך החיים.


Oak - אלון אנגלי

לאנשים אשר לוקחים על עצמם אחריות ונאבקים כדי לשרוד בחיי היומיום. החיים נתפסים בעיניהם כמשימה שיש לבצעה, בכל מצב לא ירימו ידיים וימשיכו הלאה ללא הקשבה לכוחות הגוף העומדים לרשותם. לטיפוסי oak קשה להתמודד אם הם חווים רגעי חולשה או מחלה כי הדבר מפריע להם למלא את המשימות שלקחו על עצמם, דבר שגורם להם להרגשת דיכאון. הם טיפוסים עמידים, אמינים וחזקים שמשדרים מסוגלות ואחריות, לכן גם סביבתם מתייחסת אל עוצמה זו, ומטילה עליהם עוד ועוד משימות, אותן הם לוקחים על עצמם עד שמגיע הרגע בו הם חשים מותשים.

התמצית מסייעת להם לעשות סדר עדיפויות בין כל המשימות שהם לוקחים על עצמם, להקשיב ולהתייחס לכוחות הקיימים בהם, לדעת להאציל סמכויות ולנוח.


olive - זית אירופאי

תמצית המתאימה למצבים שאדם מתאר עייפות פיזית. הדבר יכול לקרות כתוצאה מקושי רגשי מתמשך, מאמץ מנטלי או חולשה לאחר מחלה פיסית. מדווח על מותשות מוחלטת, וחוסר כוח לעשות כל מאמץ נוסף. מרגישים שהם צריכים לנוח או לישון כדי להחזיר לעצמם את הכוחות.
לעתים מרוב מותשות הם לא מצליחים לנוח וחיים על רמות גבוהות של אדרנלין ומתח רב מה שמוסיף לעייפות הקיימת.

התמצית מחזירה אנרגיה, ויטליות, חיוניות, כוח ועוזרת למלא את ה"מחסנים" על-ידי מנוחה ושינה איכותית.


Pine - אורן היערות

תמצית למצבים של רגשות אשמה ותוכחה עצמית. לאנשים אשר מאשימים את עצמם גם בזמן הצלחה, תמיד חושבים שיכלו לעשות יותר ולעולם אינם מרוצים ממאמציהם או מהתוצאות שהשיגו. הם סובלים רבות מהאשמה שהם מטילים על עצמם. לעתים אם נעשתה טעות על-ידי מישהו אחר, הם ייקחו אותה על עצמם.

התמצית מסייעת לאדם להבין את ההבדל בין לקיחת אחריות לבין רגשות אשמה. להבחין מתי זו אחריותו ומה הלמידה שקיימת באותה "טעות", לדעת לגלות כלפי עצמו רגשות של חסד וחמלה ולא רק דין, שיפוט ותוכחה.


Red chestnut - ערמונית סמוקה

התמצית מתאימה לאנשים אשר דואגים ופוחדים לשלומם של קרוביהם. לעתים קרובות הם חושבים על אסון או צרה העלולה לקרות. הם מדווחים שאין להם מנוחה עד שמושא דאגתם יוצר אתם קשר והם יודעים שהוא בריא ושלם.

התמצית מסייעת להם לבנות אמונה ולשים את הפחדים בפרופורציה המתאימה.


Rock rose - שמשון לוטמי

תמצית למצבים של אימה בעקבות אירוע קשה שהאדם חווה.
הפחד בהתגלמותו!
פחד המלווה בתופעות פיזיות כגון, דפיקות לב, כאבי בטן, רעד, יובש בפה וכו'. יכול להופיע גם בחלומות וסיוטים.

התמצית מסייעת להשיב את השלווה.


Rock water - מי מעיין

* התמצית היחידה שאינה מופקת מצמחים.

התמצית מתאימה לאנשים בעלי מחשבה נוקשה כלפי עצמם. טיפוסים עקשנים אשר מונעים מעצמם הנאות ושמחה בחיים ומחייבים את עצמם לחיות עפ"י סטנדרטים גבוהים שהם קבעו לעצמם. חיים מתוך חוקים פנימיים וראיה צרת אופקים לגבי איך החיים צריכים להיות. הם מקווים להוות דוגמא אשר תגרום לסובבים אותם ללכת בדרכם.

התמצית מסייעת להם לחיות בגישה יותר הומנית, חומלת וגמישה כלפי עצמם. להרגיע את המתח והנוקשות ולשים לעצמם דרישות הגיוניות וסבירות.


Scleranthus - נוקשן חד שנתי

התמצית מתאימה לאנשים אשר מדווחים על קושי להחליט בין שני דברים. בתחילה הדבר הראשון נראה להם מתאים ואח"כ השני.
מאפיין נוסף של תמצית זו הוא תנודות ומצבי רוח קיצוניים.

התמצית מסייעת לאדם להגיע להחלטה כלשהי ללא היסוסים והפכפכות, ומביאה את החוויה הרגשית המצויה בקצוות ל"קו האמצע", דבר היוצר חוויה של מירכוז ויציבות.


Star of bethlehem - נץ חלב מפושק

תמצית מתאימה למצבים של שוק והלם בשל חדשות קשות, אובדן של אדם קרוב, תאונות וכו'. חווית הטראומה יכולה להיות ברובד הרגשי ו/או ברובד הפיזי, ויכולה להתבטא ב"הצפות" זיכרון של אותו אירוע גם זמן רב לאחר שהוא התרחש.

תמצית זו מביאה נחמה וריפוי לאנשים שבמשך זמן רב חיים עם "פצע" רגשי פתוח ולא מצליחים לרפאו.


Sweet chestnut - ערמון תרבותי

התמצית היא לאותם רגעים שבהם הייסורים הם כה גדולים וקשים מנשוא. כאשר האדם מרגיש הן מבחינה פיסית והן מבחינה נפשית שהוא משך עד קצה גבול היכולת מבחינת כוח הסבל. למצבי ייאוש, כאב, צער, בכי ושיברון לב, בהם לא רואים את האור בקצה המנהרה.

התמצית מסייעת לצאת מהרגשת הייאוש והייסורים, להחזיר את התקווה ולהתמודד עם מה שקורה.


Vervain - ורבנה רפואית

התמצית היא עבור אנשים בעלי אידאלים, עקרונות ודעות ברורים אשר מרגישים צורך להמיר את הסובבים אותם לכיוון דרכם ודרך הסתכלותם בחיים. הם משוכנעים בצדקתם, הם נוטים להתלהב ולהיכנס לויכוחים אינסופיים ולמעורבות רגשית מוחלטת בפרויקטים בהם הם מאמינים. נושאי הדגל למען מטרות נעלות כאשר מה שעומד לנגד עיניהם זו טובת הסביבה.

התמצית מאזנת את הלהט ומאפשרת להתמודד בנחת ובהגיון, להוריד מתח ולאפשר לגוף להירגע.


Vine - גפן

אנשים בעלי יכולת רבה, מנהיגים מלידה, בעלי ידיעה ברורה לגבי מה נכון ומה לא נכון אשר משתמשים בכוחם על מנת להשתלט על סביבתם.
אינם מנסים לשכנע אחרים בדרכם ואינם נכנסים לויכוחים, אלא מצפים מהסביבה לקונפורמיות מוחלטת ויכולים אף להשתמש בבריונות וכוחניות כדי להשיג את מבוקשם.

התמצית מסייעת להם לנתב את כוחם כך שהוא ישמש להם כמעלה ולא כנשק.


Walnut - אגוז המלך

מתאימה למצבים בהם האדם מושפע ביתר קלות בשל דעות חזקות של אנשים הסובבים אותו, רגישות יתר המתבטאת לעתים בפגיעוַּת. חשים חשופים לנעשה מסביבם.

התמצית נותנת יציבות והגנה מהשפעות חיצוניות.


Water violet - הוטוניה

התמצית מתאימה לאנשים שגם במצבי בריאות וגם במצבי חולי מעדיפים להיות לבד. טיפוסים מאד עדינים ועצמאיים אשר בוטחים בעצמם ומכירים ביכולתם הרבה ובכך הם משוחררים מהשפעות של אחרים. טיפוסים מתבדלים היכולים להראות לסובבים אותם כגאוותנים, למרות שהם אינם כאלו. מאחר והם יוצרים "חומה" וריחוק החוצץ בינם לבין החברה, הם יכולים לדווח על קושי "לצאת" מהלבד וליצור קשרים, דבר הגורם לתחושת בדידות.

התמצית מסייעת להוריד את המחסום הבלתי חדיר שהם יצרו, לאפשר להם ליצור קשרים ביתר קלות וליהנות מחברתם של אחרים.


White chestnut - ערמונית הסוסים

התמצית מתאימה למצבים שבהם האדם אינו מסוגל להימנע ממחשבות, רעיונות וויכוחים הנכנסים למוחו ומטרידים את מנוחתו. המחשבות חגות במוח סביב סביב וגורמות לרעש מנטאלי, מוציאות מהשלווה ולא מאפשרות לו לחשוב, להתרכז וליהנות ממה שהוא עסוק באותו רגע.

התמצית מסייעת להשיב את השקט המנטאלי.


Wild oat - ברומית

לאנשים בעלי יכולות ואמביציות רבות אשר אינם יודעים לאיזה כיוון לנתב אותן. הקושי שלהם לבחור במקצוע או כיוון מסוים בחיים. אין שום דבר המושך אותם באופן חזק משאר הדברים, דבר הגורם לעיכוב ולתחושת חוסר שביעות רצון.

התמצית מסייעת למצוא כיוון בחיים אשר יביא לסיפוק אישי, עוזרת להחליט מה הייעוד ומה לעשות בחיים.


Wild rose - ורד הבר

התמצית מתאימה למצבים בהם האדם משלים עם מה שקורה לו וחי את חייו באפטיות מוחלטת. הוא אינו עושה מאמץ לשפר את המצב בו הוא נמצא ולמצוא מעט אושר.
הם נכנעים ו"גולשים" ליד החיים בהכנעה, אדישות וללא תלונה. מצב רגשי המתאפיין בפסיביות, תפלות וחוסר חיות.

התמצית מסייעת למצוא את אותו ניצוץ התלהבות, סקרנות ותשוקה לחיים.


Willow - ערבה לבנה

התמצית מתאימה לאנשים אשר סבלו ממצוקות, צרות וחוסר מזל וקשה להם לקבל זאת ללא תלונה ותרעומת. מלאי רחמים עצמיים, שופטים את החיים עפ"י ההצלחות שהחיים מביאים להם. הם חשים שנגרם להם עוול והכול לא הוגן. בשל גישה זו הם הופכים לכעוסים ולממורמרים המאשימים את כולם במצבם מבלי לבחון מה חלקם ביצירת מציאות חייהם.

התמצית מאפשרת להם החזיר לעצמם את תחושת האחריות על חייהם ומאזנת את תחושת הקורבנוּת שבהם. RESCUE REMEDY

תמצית ה – RESCUE הינה תמצית הצלה למצבי חירום

התמצית מורכבת מחמש תמציות פרחי באך:

Star of bethlehem - למצבי שוק

Rock rose - לפחד אימה

Impatiens - למתח, לחץ

Cherry plum - להיסטריה, איבוד שליטה

Clematis - לעילפון

ד"ר באך מצא שכאשר אדם נמצא במצב חירום פיסי ו/או נפשי ישנם 5 אופנים של התנהגות והלה מיוצגים ע"י חמש התמציות. הרסקיו יאזן ויתאים רק לאדם שמתנהג על פי אחת או יותר מהאפיונים מהם מורכבת התמצית. אם במצבי חירום ההתנהגות תהיה על פי אפיון אחר מתוך 38 התמציות, אזי תמצית הרסקיו לא תעזור!! לשם כך תמיד נמליץ על אבחון מדויק יותר בידי מטפל מוסמך.

תמצית הרסקיו הנה לשימוש מיידי למצבי STRESS שאדם עובר בחיי היומיום.

במצבים קשים שאנו נתקלים, בהם לגוף קשה לאזן את עצמו, ולחזור מיד למסלול, כאן נכנסת תמצית הרסקיו ומאזנת את האדם ובכך הדבר מסייע לגוף להתמודד עם הסיטואציה אליה נקלע האדם.

מוצרים:
Rescue remedy בצורה של טיפות (10 מ"ל / 20 מ"ל)

Rescue remedy בצורה תרסיס (20 מ"ל)

אופן הלקיחה:
- לקיחה ישירות לפה, 4 טיפות או 2 לחיצות מהתרסיס. ההמלצה היא מתחת ללשון כדי לאפשר ספיגה מהירה, ניתן לקחת גם במעט מים וללגום

- מריחה חיצונית על האזור הפגוע, לדוגמא: בקומפרסים, 4 טיפות או 2 לחיצות מהתרסיס, במעט מים ולמרוח על האזור חתך, כוויה, עקיצה, גרד וכו'.

- ישירות על נק' דופק בגוף

Rescue cream – צורה נוספת של רסקיו זה קרם שמכיל בנוסף לחמש התמציות המוזכרות גם את תמצית ה- Crab apple שהיא תמצית למצבי טיהור, הקרם מתאים למריחה על העור לשימוש חיצוני בלבד! - (לא על פצעים פתוחים). לדלקות, אקנה, עקיצות, כוויות קלות, גרד וכו'.

Rescue night - מוצר נוסף הקיים בשוק זו תמצית הנקראת רסקיו לילה. זו תמצית המכילה בנוסף לחמשת התמציות הבסיסיות תמצית שישית בשם White chestnut, אשר מאזנת מצבים של "רעש" מנטאלי, מחשבות מתרוצצות. ההנחה היא שטרדות מחשבתיות היא הסיבה בעטיה אנשים לא נרדמים בלילה. ואכן, אם זו הסיבה התמצית תתאים, אם לא יש לאבחן במדויק את הסיבה לאי ההרדמות כי יתכן והיא קשורה לסיבות אחרות ולפיכך לתמציות אחרות.

Rescue pastilles - סוכריות גומי נטולות אלכוהול, שניתן ללעוס (מתאים מאד לילדים).

את כל המוצרים של הרסקיו ניתן לקחת לפי הצורך עד הרגשת הקלה.

 התמצית מצוינת למצבים של עזרה ראשונה לא במקום טיפול רפואי.