תיאורי מקרה

ספטמבר 2014

אנשי ה- heather, אינם שמחים בבוא השנה החדשה, ההפך הוא הנכון.. הם חווים את בדידות ביתר שאת. לתחושתם, כולם נמצאים עם משפחותיהם, ואילו הם.. לבדם.

כמיהתם לקרבה חברית, לשיח, לשיתוף ומפגש היא כה גדולה וחסרה בחייהם, עד כי הם מנסים לפתוח בשיחה ולפרוק את אשר על לבם עם כל מי שנקרה בדרכם.
הבדידות העצומה אותה הם חווים, כאילו מסמאת את עיניהם והם לא מצליחים לברור מול מי לפרוק את המשא הנפשי שלהם. בהעדר סביבה חברית הם פותחים בשיח עם כל מי שהם פוגשים. הם עסוקים בעיקר עם עצמם, דבר שלעתים מציף התנהלות היפוכונדרית, מחשבות על מיחושים ומחלות שלא קיימות, עד שאין להם מקום להכיל בתוכם אדם אחר.

במפגשים יומיומיים עם הסביבה הם ינסו לייצר מגע, אך מתוך חווית ריק שאינה מתמלאת, הם אינם ערים לכך שמגעם עם האחר פורץ את גבולותיו. הדבר מתבטא בדיבור עצמי בלתי פוסק, העדר הקשבה ורגישות לעומד מולם, לעתים יפרצו גבול פיזי ויגעו בבן שיחם כדי להחזיק אותו בקשב, ידברו המון ולא יאפשרו לאחר להשחיל מילה, ייגעו את עצמם ואת סביבתם במלל הבלתי פוסק.
התנהגות זו גורמת לאחר להתרחק מהם. ובכך.. הם משיגים בדיוק את ההפך ממה שהם התכוונו, ובדידותם רק מתעצם.
אלו הם – טיפוסי ה- HEATHER שדרך הטיפול אותו הם עוברים, הם לומדים למלא את החוסר שלהם, לייצר מגע המכבד את גבולות האחר, להקשיב, ודרך האיזון המתחולל בו, ניתנת לנו האפשרות להכיר את איכות "מספר הסיפורים" הנפלא והמרתק הקיים בתוכו, בכך, הוא ממגנט אליו אנשים ומכאן הדרך לריפוי תחושת הבדידות פשוט מתממשת.