בוגרי הקורס משתפים

קראו חוויות של בוגרי הקורס 

רוצים לשלוח חוות דעת על קורסים שהשתתפתם בהם? לחצו כאן


מסע חוויתי

קרן היקרה,

וואו, מאיפה מתחילים?
לקרן הגעתי בעקבות טיפול מוצלח בפרחי באך, אז החלטתי שאני רוצה ללמוד ולדעת איך ולמה הדבר הקסום הזה עזר לי, ואיך אני יכולה לעזור איתו בהמשך לאחרים.

חיפשתי קורס רציני, מקיף ומעמיק ללימוד טיפול בפרחי באך. הלימוד אצל קרן היה בדיוק זה, ואף הרבה מעבר לכל מה שציפיתי. קרן באישיותה הכובשת, באופיה הנמרץ לא נחה רגע. תמיד מחפשת עוד משמעות, עוד זווית להסתכל על הדברים. כל שיעור היה עולם ומלואו, כל שיעור היה מסע חוויתי, הרבה מעבר ללימוד פעולת התמצית.
כל מטפל זקוק למטפל - אנו התלמידות טיפלנו אחת בשנייה ותוך כדי כך, למדנו על התמציות ועל עצמינו.

קרן יקירתי, אין כמוך!!!

ליהי גוטמן


נפתחה לי דרך חדשה

קרן יקרה,

הקורס פרחי באך היה עבורי כל מה שביקשתי לי. כבר לפני שהתחיל ידעתי שאני רוצה ללמוד איתך. אהבתי את הדרך בה את כותבת, את המבט שלך על העולם. הרגשתי שאת מביאה איתך אהבה גדולה, עומק בהתבוננות וגם צחוק ושמחה.

כמורה מרגישים שיש בך ידע רחב ועמוק, ויחד עם זאת את מגיעה עם המון ענווה ועין אוהבת המאפשרת למגוון של האני שלי, ושל התלמידות האחרות לזרוח ולהתבטא במרחב. החום, הפתיחות שלך והיכולת הנפלאה להביא את עצמך הרחיבו גם לי את המקום שם. משהו בך מאוד לא חושב את עצמו "גורו". את מדברת איתי בגובה העיניים, מביאה את האנושיות שלך. את נותנת המון מרחב וסקרנות להכיר אותי. זה מאוד עזר לי כתלמידה להביא את עצמי ללימודים, חופשיה לשאול כל שאלה, לספר את החוויות שלי, להתמסר לחלוטין ללמידה בידיעה שיש מורה שרואה אותי, את האור שלי ותומכת במסע שלי.

אהבתי את הפוקוס של הלמידה, בו אנחנו מתמקדות על הגשמת חלומות. לא רק מה הבעיה, אלא מה אני רוצה? שהתמציות והריפוי מתמקדים ביצירת המציאות שאני מבקשת לעצמי, בהתפתחות של המטופלים שלי על הקו הייחודי שלהם.

אני מרגישה שדרך הקורס איתך התפתחתי ונפתחה לי דלת חדשה להתבוננות בתוך עולם הטיפול והליווי. הקורס שלך, שהוא שונה מכל קורס אחר בפרחי באך, ייחודי בלמידה מתוך החוויה. אהבתי במיוחד שאנחנו לומדות את התמציות מתוך עצמנו וטיפול בעצמנו, כך שהלימודים מתקדמים לפי התכנים שאנו מביאות. זו למידה חוייתית שמעבר ליכולת שלי להבין יותר טוב היא גם עוזרת לי לזכור. החוויה הזו מביאה איתה גם תחושת ביטחון גדולה כמטפלת. וזה גם שתיים באחד :) אני גם לומדת כלי טיפולי וגם מקבלת טיפול וליווי צמוד לאורך התקופה הזו :) אהבתי שאנחנו מטפלות אחת בשניה בליווי שלך, מתרגלות איך לתשאל, לומדות את התמציות מכל הצדדים שלהן, את התדר שלהן את העוצמה שהן מביאות. היה לי מאוד חשוב שעשינו סטאז מעמיק שכזה, אני חושבת ששם היתה עוד קפיצה גדולה בהבנה שלי ובביטחון שלי. לטפל בכמה אנשים תוך ליווי צמוד שלך בתהליך היתה חוויה מדהימה ועצמתית בשבילי.

זהו.. קצת על מה שהרגשתי בקורס.
המון תודה קרן יקרה
כייף לכתוב את המילים האלו :)

ורד רוטנברג


במילה אחת - ח ו ו י ה.

בכמה מילים - התכנים של באך הועברו ע"י קרן בצורה בהירה ונגישה. לכל שאלה, קרן תמיד הייתה (ועודנה עד היום) זמינה. כל שאלה נענית בחיוך ובשמחה. למדתי את שפת באך, שפה רגשית שיש צורך ללמוד וללמד ברגישות כדי לתפוש את הניואנסים שישנם בכל תמצית, והיום אני מכינה תמציות למטופלים בביטחון מלא בעצמי, הן בזכות הסברי העומק של קרן, והן בזכות ההתנסות בטיפול לאורך הקורס, בטיפול ההדדי שנתנו אחת לשנייה.

יצאתי לעולם עם כלי, and I'm not afraid to use it!
ממליצה בחום ובאהבה אדירים!

רעות זוהר


ללמוד על עצמי

לקרן,

הגעתי לשיחת הכרות ללא שום ידיעה ברורה מהם תמציות פרחי באך. נמשכתי לנושא כי הבנתי שזהו כלי מדהים שבעזרתו אוכל לטפל באנשים שרוצים ומעוניינים להתפתח לתובנות בחייהם ולטפל בעצמי ולהתפתח דרכם. מהשיעור הראשון הבנתי שאני במקום הנכון לי, אני נהניתי והנאה זו מתייחסת בראש ובראשונה אליך קרן.

מתחילה העברת והסברת את החומר בצורה מאד מאד מעניינת, מאד ברורה, ענית לכל שאלה וחזרת והדגשת כמה חשוב שהכל ברור ומובן לכל הקבוצה. לאחר מכן טבילת אש ראשונה התחלקנו לזוגות קדימה לעבודה - לטפל אחד בשנייה.

היה מרתק ללמוד מהצד וללמוד על עצמי. הובלת אותנו וחווית איתנו (תלמידיך) רגעים קשים, כואבים, נעימים עד מצחיקים עם חוש ההומור הבריא שלך, הרגישות, האנושיות ותמיד תמיד עם תחושה מאד אמפטית "בגובה העיניים". שאלת את השאלה הנכונה שעוררה לא פעם מיד את התשובה שאולי ממנה פחדתי, התכווצתי, בכיתי, צחקתי.

אלה הם השיעורים שאני למדתי כל כך הרבה על עצמי, לדעת להפנים, לשנות וליהנות מהדרך.

להבין היכן חוסר האיזון שלי מתבטא. לא פעם לקח לי זמן להבין ורק אחרי כמה שבועות ראיתי את השוני שחל בי ברמת האיזון.

אני מודה ליקום שהפגיש אותי עמך להכירך וללמוד ממך בצורה הכי נעימה, ברורה, ומקצועית. אני גם יודעת שהלימוד עמך לא תם ונשלם הדלת פתוחה ותמיד אוכל להתייעץ ולהמשיך בשביל הנכון.

תודה ועוד תודה על החוויה ללמוד ממך! את מורה מדהימה!!!

באהבה,

איריס רווח


חווית קורס מדהימה

קרן,

ברצוני להודות על חווית קורס מדהימה. כמי שבאה שלא מהתחום הטיפולי, אלא מתחום אחר לגמרי, מהתחום ההנדסי, זכיתי למרצה קשובה ומקצועית, שאפשרה לי להיכנס, להכיר ולהתאהב בתחום הטיפול באמצעות פרחי באך.

במהלך הלימודים, עברתי גם תהליך אישי בו למדתי להכיר את עצמי טוב יותר, ולקבל ביטחון עצמי, וזכיתי באפשרות לעזור גם לאחרים. אווירת הקורס היית מקצועית ומעניינת, ובנוסף למרצה, גם המשתתפים בקורס היו מדהימים ונוצרה חברות אמת לכל החיים.

ממליצה בחום על הקורס לכל מי שמתלבט.

אורה גוטליב


חובה לכל מטפל

אני מטפל מזה כ - 14 שנה ומעולם לא נחשפתי מקרוב לפרחי באך. מזה תקופה ארוכה אני שומע על פרחי באך אך אני אדם יסודי מטבעי ומאוד חיפשתי מקום מתאים. החלטתי שאת השנה הזאת אקדיש ללימוד התחום.

התעניינתי במקומות רבים' קיבלתי המלצה מקולגה לבוא ללמוד אצל קרן. הבנתי שקרן מלמדת בקרית אונו ולכן תחילה חשבתי לוותר היות ואני גר בשרון ואין לי הפנאי לבלות בנסיעות ארוכות.

אבל... ברגע שפגשתי את קרן הבנתי שמצאתי את המקום הנכון לבוא ללמוד בו בצורה יסודית ומעמיקה. קרן "נוטפת פרחי באך" ומלמדת ברמה מאוד גבוהה. היא מסוג המורים שלא שומרת סודות לעצמה ורוצה בכל מאודה להעביר את החומר לתלמידים שלה .

מתוך כל השנים הרבות בהם למדתי רפואה משלימה הרגשתי שהקורס תרם לי רבות.

ממליץ בחום לבוא ללמוד אצל קרן ואני חושב שזהו קורס חובה לכל מטפל הרוצה להוסיף כלי רגשי לטיפול שלו.

אליהו ספיר


מורה בחסד - מטפלת מופלאה

קרן היא אחת המטפלות הראשונות שלי. הגעתי אליה בשנת 2003. בהתחלה כמטופלת ואחר כך כתלמידה.

רק היום אני מבינה לאט לאט שבעצם אצלה וממנה למדתי את התורה כולה.
רק היום אני מבינה שהעדינות והרכות יוצאות הדופן שלה אפשרו לי להיות נוכחת. אפשרו לי לחזור לשיטה המופלאה הזאת גם אם זנחתי אותה לכמה חודשים.
לפרחי באך ולהתייעצות עם קרן תמיד מצאתי את עצמי חוזרת. היום אחרי שנים אני יכולה להגיד שמה שנדמה היה כמו פגישה מקרית היה הגעה הביתה. את מורה בחסד – מטפלת מופלאה. קרן תודה על הכל. על הזמינות והרכות והעדינות הלא מובנים מאליהם.
נשיקות.

מיטל נגר


למה כדאי ללמוד פרחי באך?

מבחינתי, השאלה לא יכולה להישאל מבלי להשלים את השאלה. למה כדאי ללמוד פרחי באך עם קרן חן?

קרן, עם ניסיון של שנים בטיפול והנחיית הקורס היא חוקרת אמיתית. יש לה הבנה מדויקת של כל תמצית, מתי ולמי. אותה תמצית תעשה תהליך שונה אצל אחד או אחר. קרן מביאה פתיחות, קבלה וכבוד לתהליך האישי שכל אחד ואחד עובר. הקורס הוא קורס מודעות! תוך לימוד של השיטה המרתקת ויעילה.
היכולת בכל רגע ורגע (למעט מקרים קיצוניים, שאז אפילו שפכטל או בעברית יפה -מרית, אינו עוזר), להבין מהו חוסר האיזון שלי ואילו תמציות אני צריכה – זו מודעות! 

אז ראשית, עוברים תהליך אישי ואז באמצעות למידה מעמיקה, תיאורי מקרים, הבאת מטופלים והמון הקשבה לומדים לטפל.
קרן ממשיכה ללוות את תלמידיה בכל שאלה גם לאחר סיום הקורס ומקיימת מפגשי בוגרים מרתקים.

יש עוד הרבה מה לומר ואשמח לענות ולשתף כל מתעניין/ת.

טליה אלדן 


שפע של ידע

שמי אראלה ואני מטפלת בפרחי באך מאז 2005. אני בוגרת הקורס לפרחי באך בהנחיית קרן חן.

קרן חן לא העבירה רק את הידע על פרחי באך, קרן העבירה לנו חוויה ואהבה לפרחי באך.

קרן חן הביאה אתה בכל שיעור את כל הידע שצברה בכל התחומים ושיתפה אותנו בשפע שיש בתוכה.

הדרך שבה העבירה לנו את הלימוד מנחה אותי עד היום ואני גאה לספר שהיא מקור ההשראה שלי. לאמפטיה לאהבה לסבלנות שהיא לא פחות חשובה להצלחת הטיפול. והדרך בה אני מסבירה למטופל איך עובדים התמציות על הרגשות שלנו ואיך נוכל לעשות להם טרנספורמציה.

קרן את תמיד איתי.
אוהבת,

אראלה גנץ 


פשטות וסדר

קרני יקרה, אני חושבת שכדאי ללמוד פרחי באך, כי מי שלומד אצלך פרחי באך מתחיל להתבונן במציאות הרגשית שלו ושל הסובבים אותו דרך משקפיים שיש בהן הרבה פשטות וסדר. איזון או חוסר איזון של 38 מצבים רגשיים.

הדבר נותן תשובות בהירות לגבי כל מצב של בלבול או מצוקה רגשית. מלבד האפשרות לעזור לעצמך ולאחרים דרך התמציות נעשה הרבה יותר קל להבין ולנתח מצבים רגשיים בכלל. בתור מטפל התשאול שלך נעשה הרבה יותר ממוקד, מדויק ומוביל לפתרון ובתור אדם אתה נעשה יותר ברור לעצמך ומפסיק ללכת סחור סחור.

התמציות עובדות במגוון כל כך רחב של מצבים ותמיד מתחילות איזה שהוא תהליך של שינוי.

נשיקות,

דיצה ברקאי


נפתחו המחסומים בחיי

קרן יקרה, שנה טובה ומתוקה שפע בכל אשר תפני שפע של עשייה.

בתקופה שבה למדתי פרחי באך, נפתחו המחסומים בחיי, פרחי באך גרמו לי לשינויי מהותי בחיי. השינוי הגדול היה כניסה למים וללמוד להקשיב לגוף לשקט הפנימי ולחוויות הציפה.

אני מודה לך על היותך מורה מקסימה, קשובה לכולנו בקבוצה. אני מודה לחברי הקבוצה על היותם כחלק ממשפחתי. עד היום אנו נפגשות בימי הולדת זוהי חוויה מרגשת אוהבת ומחבקת. אנו מעלות זיכרונות מהתקופה המדהימה שעברנו.

דרך לקיחת תמציות פרחי באך בחוויה העצמית חל שינוי אנרגטי, מודעות עצמית חשיבה ודרכי התנהגות מאוזנים ובריאים. התמודדות עם פחדים, חרדה, חוסר ביטחון.בכל תמצית שהתנסיתי חשתי את השינוי, חשתי שינוי בתדר ואת האיזון החל בגופי.

הסרת החסימות והעלאת התדר האנרגטי של גופי אפשרה לפתיחות לתובנה ומימוש גבוה בחיי. תודה לך על שהיית מורתי". נשיקות וחיבוקים.

שושנה אטיה


חוויה עצומה ומעצימה!

יש מיליוני מטפלים בעולם, אבל כמו קרן אין! זה בדוק!

היא אגדה בדמות אדם. רגישה באופן יוצא דופן, מדויקת, מלאה בחמלה והבנה. תהליך העבודה איתה מאזן את כל הרמות האפשריות, פיזי, רגשי מנטאלי ולא חשוב מה גודל הבעיה שאיתה מגיעים. הכלי הטיפולי "פרחי באך" הוא פשוט נפלא!!!! ועוזר לשינוי לקרות הרבה יותר מהר! חוויה עצומה ומעצימה והיא בגדר "חובה" לנשמה. לא להסס.

לימור פינקלמן


קרן אור

קרן כשמה כן היא, קרן אור שנכנסה לחיי קודם כמטפלת מופלאה שהעמידה אותי על הרגליים.

אני נפעמת מיכולת הנתינה והידע שיש לקרן. לאחר מכן למדתי את הקורס של פרחי באך ומאז אני קודם כל מטפלת בילדיי וזה ארון הפלא שכל מכאוב רגשי יש לו פרח פלא. עם קרן עברתי שינוי בחיי האישיים תהליך מרתק ותומך. עכשיו אני מתמודדת עם תאומים בגיל ההתבגרות וזה לא קל. אני מודה לאלוהים שיש את התמציות של פרחי באך שעוזרים לי לעבור את התקופה. ובחיים האלו כל הזמן יש תקופה שצריך להתמודד אתה. קרן היא מטפלת נהדרת מבינה תומכת ויש קבלות רבות שמעידות על המקצועיות שלה.

אוהבת מלא מלא,

יהודית ברהום


יצאתי מחוזקת ומאוזנת

בכל צומת דרכים (והן רבות) חזרתי לפרחי באך. אפילו בלי שהתכונתי, מצאתי את עצמי מול קרן לומדת שוב את הקורס המרתק הזה, או פשוט עוברת תהליך נוסף שהוא חלק מהתהליך הארוך שלי. לעולם יצאתי מחוזקת, מאוזנת ברורה יותר לעצמי. כמה טוב הוא הכלי הזה. כמה מיוחדת ומצוינת המדריכה.

יעל אור


כלי טיפולי נהדר לכל מטפל בכל תחום

ניתן לשלב אותם בכל סוג של טיפול אחר והם מאד עוזרים להתפתחות האישית של האדם. זה מאפשר לאנשים לעשות שינוי מהיר עם עצמם. ובמיוחד ככלי טיפולי עם ילדים. אני עובדת 8 שנים עם התמציות ומאוד מרוצה מהתוצאות. תהליך שעובד רגשי ומשנה את המודעות של האדם. הלימודים היו מאוד מעניינים אצל קרן חן והיא יודעת לעביר את החומר כך שעברתי תהליך אישי תוך כדי הלימוד וזאת הסיבה שעד היום אני יודעת לעבוד עם כל תמצית. הדרך הלימודית היא מאוד חוויתי עם קרן חן ואני ממליצה בחום.

וולדה ששה


כלי שימושי לתמיכה רגשית

מי שרוצה להרוויח כלי שימושי לתמיכה רגשית עליו, על בני ביתו וחבריו ועל הסביבה באופן כללי וכל זה תוך תהליך אישי ואינטימי עם קרן המקסימה, הרגישה, המצחיקה, המחבקת- קורס פרחי באך עם קרן חן הוא אופציה מעולה.

הקורס אומנם עוקב אחרי אג׳נדה ידועה מראש אך נעשה באופן מאד זורם עם מה שעולה בתוכו. למידה ותהליך בו זמנית.

ממליצה מאד מאד

יעלה אבלסון


כלי טיפולי שניתן ליישמו

קודם כל למה התחלתי עם פרחי באך. שתי סיבות. סיבה ראשונה כי הייתה לי התנסות וטיפלנו בהצלחה בבת שלנו באוטופיק דרמטיטיס.

הסיבה שנייה, כי רציתי מזמן ללמוד טיפול אלטרנטיבי בשבילי ובשביל הסובבים אותי. בחרתי בפרחי באך כי זה נראה לי משהו פחות מסובך להתחיל איתו בלי אפשרות לגרימת נזק.

לגבי הקורס שאני לומד, לדעתי אחד היתרונות הבולטים זה נפח המידע, גיוון ואפשרות התנסות בין משתתפי הקורס וגם לימוד ע"י ניתוח מיקרים מהניסיון שלך.

אחד הדברים היותר חשובים, זה שיטות תשאול, ניתוח ועזרה למטופל, שלא קשורים ישירות לפרחי באך. הקורס שלך מקנה כלים יישומיים שיכולים לעזור הרבה במהלך השיחה מול מטופל.

אלכס אימס


כלי מדהים וזמין

בכל אופן, מה שלי הכי כייף בפרחי באך, לאחר שאני בחרתי לטפל במשפחתי הקרובה, יש תקופות שאנחנו כולנו מצוידים בבקבוקונים, ובשמחה אני גם עוזרת לפעמים לחברים ולילדים של חברים.

אני חושבת שזהו כלי מדהים, ויש משהו ביכולת לזהות ומייד לתמצת, בזמינות ובקלילות שזה נעשה….שזה ממש שווה!

נשיקות וגעגועים,

מיר דרדיק


פרחי באך - ארון התרופות שלנו

אל קרן הגעתי לראשונה בעקבות המלצה של חברה, הבאתי אליה את בתי הגדולה, החיבור היה מיידי וקרן שהיא באמת מטפלת מעולה הצליחה תוך זמן קצר להתמקד בבעיה ולטפל בה בהצלחה רבה.

בעקבות השינוי בבתי החלטתי ללמוד את התחום אצל קרן ובזכות זה לעשות שינוי גם בחיי. בזכות קרן, אצלנו בבית פרחי באך הם ארון התרופות שלנו.

ניקול אטלס


קורס חוויתי, מרתק ומעשיר

למדתי קורס פרחי באך אצל קרן לפני שנים אחדות ומאז אני לא מפסיקה להיעזר בהם ובידע שרכשתי. בעזרת הכלי המדהים הזה אני תמיד יכולה לעזור לעצמי, למשפחתי ולכל מי שמעוניין וזקוק, במצבים שונים בחיים, הקורס אצל קרן היה חוייתי, מרתק ומעשיר. דרך הלימוד והעברת החומר אפשרו לי להפנים את הידע באופן מלא ולהפוך לכלי עבודה מיידי – ל"ארגז כלים" מעולה לחיים.

אורה יגר


הבנה מעמיקה של נפש האדם

קרן יקרה, הקורס שלמדתי אצלך היה אחד הקורסים מהמשמעותיים שלמדתי. באווירה מקבלת ואוהבת לימדת אותנו לראות בכל נקודה בחיים שלב בתהליך. הראית לנו איך גם מטופל שמגיע בתחושת "אין מוצא" יכול לצאת לדרך התפתחות, בעזרת השימוש בתמציות ובעזרת הבנה מעמיקה אך פשוטה של נפש האדם. הידע שהעברת לנו משמש אותי יום יום כאישה, כאימא ובקליניקה.

שילוב של פרחי באך עם התעמלות בשיטת פאולה שבה אני עוסקת, מקדם תהליכי ריפוי ושיפור.

אני ממליצה לכל אדם ללמוד פרחי באך לשימושו האישי והמשפחתי.

מצאתי בך מורה נפלאה, העברת לנו לא רק את הידע החשוב מאוד אלא גם חכמת חיים רבה ואהבת אדם ועל כך אני מודה לך מאוד.

מיכל ינוב