קרן חן

הי, שמי קרן חן, נעים להכיר.
אז איך בעצם הגעתי עד הלום?

התכנון המקורי היה לימודי פסיכולוגיה, אפילו נרשמתי לאוניברסיטה הפתוחה, לאחר שהמבחן הפסיכומטרי לא הביא את הציון הנדרש באוניברסיטה. לאחר מספר שיעורי סטטיסטיקה החלטתי שזה לא הכיוון, כי אין צ'אנס שהמוח ההומני שלי יצליח להקיף את שיעורי הסטטיסטיקה, וכך הסתיימה לה הקריירה האקדמאית שלי. את תחום הטיפול המשלים פגשתי ממש במקרה, כשהגיע לידיי פרוספקט עם מספר קורסים לבחירה. בחרתי ברפלקסולוגיה, התחום נשמע לי מעניין, ללמוד איך לחולל ריפוי בגוף דרך עיסוי בכפות רגליים, סקרן אותי וכך נרשמתי ללימודים.

לאחר מספר מפגשים קיבלנו הרצאת העשרה בפרחי באך. תוך כדי ההרצאה, הרגשתי בגוף כאילו פגשתי את הנפש התאומה שלי. ידעתי מיד שזה הדבר שלי בעולם. 

מבחינתי זה היה ממש נס, לגלות במה אני רוצה לעסוק כבר בגיל 22, כשכל חבריי וחברותיי מחפשים את עצמם במזרח הרחוק, וואו, אושר עצום. 

וכך במקביל ללימודי הרפלקסולוגיה נרשמתי ללימוד פרחי באך. השיטה ריתקה אותי, והיה לי ברור שאני רוצה להעמיק בה כמה שיותר. תוך כדי הלימודים התחלתי לטפל בעצמי, פתחתי קליניקה והתחלתי לפגוש מטופלים.  
המשכתי ללמוד ולפתח את עצמי כמטפלת ורכשתי כלים רבים, אותם שילבתי מול מטופלי, ובהמשך הדרך עם תלמידי.
מכל מפגש כזה, הלמידה מבחינתי הייתה דו כיוונית. מקרים חדשים ושאלות שהועלו בפניי שלחו אותי לחקור ולחפש תשובות.

בגיל 27 החלטתי שאני רוצה להעמיק את הידע המקצועי שלי בתחום פרחי הבאך. יצרתי קשר עם מרכז באך באנגליה, וסיימתי את מסלול הכשרת המטפלים של המרכז (BFRP - bach flowers register practitioner). 
להוראה גם הגעתי במקרה. התשוקה ללמוד ולהעשיר את עצמי, הובילה אותי למסלול אסיסטנטיות במכללת מדיסין, ובגיל 28 הופקדה בידיי הכיתה הראשונה. לאחר 3 שנים במכללה, החלטתי לצאת לדרך הוראה עצמאית בתחום פרחי הבאך.
פיתחתי שיטת לימוד ששמה דגש על למידה דרך תהליכי טיפול רגשיים ותודעתיים, ויצקתי להוראה את כל מה שאספתי דרך התהליכים האישיים והמקצועיים שעברתי, ועדיין אני עוברת. 

עד היום, דרכי האישית מפגישה אותי עם מגוון מטפלות ומטפלים, ודרכי המקצועית מפגישה אותי עם מגוון מורים וקורסים כגון: ביואנרגיה, כירולוגיה, "קול הרוח", מודעות דרך הגוף, חלימה שמאנית, מטאפיזיקה, דעת-לב והילינג. 
שתי הדרכים, האישית והמקצועית, שזורות זו בזו, ביומיום שלי כאשה, אמא, חברה, מטפלת, מורה, בת זוג, בעצם בכל תחום בו אני נפגשת.

קרן.